برگزاری رایگان کارگاه پزشک خانواده
20 دى 1395 - 09:22
کد مطلب: 16695
بخشدار مرکزی با بیان اینکه دهیاران سفيران امر مبارزه با مواد مخدر، گفت: امروزه روستاها در معرض آسیب و گرایش به مواد مخدر هستند که بخش عمده ای از آن به ناآگاهی، عدم مهارت‌های خود کنترلی و وجود باورهای غلط افراد جامعه و خصوصا روستائیان است.

به گزارش وحدت درمیان  نشست مشورتی دهیاران و کارگاه آموزشی مواد مخدر و پیامدهای سوء آن توسط بخشداری مرکزی در محل کانون پرورش فکری شهر اسدیه برگزار شد.

 

 

محسن صفایی بخشدار مرکزی در این نشست با بیان اینکه دهیاران سفيران امر مبارزه با مواد مخدر، گفت: امروزه روستاها در معرض آسیب و گرایش به مواد مخدر هستند که بخش عمده ای از آن به ناآگاهی، عدم مهارت‌های خود کنترلی و وجود باورهای غلط افراد جامعه و خصوصا روستائیان است.

 

وی اعتیاد را یکی ازعوامل مهم در طلاق و از هم پاشیدگی خانواده ها ذکر کرد و گفت:  سیاست کلی دولت  و وزارت کشور در راستای مبارزه با مواد مخدر اجتماعی کردن این پدیده اجتماعی است و اجتماعي كردن مبارزه با مواد مخدر از درون خانواده‌ها باید آغاز شود.

 

صفایی افزود: روستاها به عنوان يكي از كانون هاي مورد هدف مافياي مواد مخدر عمدتاً به دليل ناآگاهي و عدم در اختيار داشتن ابزارهاي مختلف توانمندسازي و مهارت هاي خود كنترلي، همچنين وجود باورهاي غلط در معرض آسيب و گرايش به مواد مخدر هستند، لذا توانمندسازي روستاييان يكي از اولويت هاي اساسي سياست هاي پيشگيرانه است. 

 

 

انتهای پیام/

 

نظر شما

آخرین عناوین

پربازدیدترین خبرها